Zlo si nevyberá

Znížená cena 7,90 € Bežná cena 16,90 €
Zľava 53%
Skladom
SKU
9788022209502

Pravda je taká, že zlo si vždy nájde malú trhlinku.

Slabosť, niekedy podmienenú láskou, inokedy strachom.

Peter Kijaba zaujal hneď prvým románom Kontraktor, ktorý sa stal slovenským bestsellerom. Príťažlivá téma výcviku vo francúzskej cudzineckej légii, opis zemetrasenia na Haiti a život kontraktora upúta čitateľa nezvyčajným a exotickým námetom , ktorý je silným emotívnym zážitkom.

V svojom druhom románe Zlo si nevyberá sa ocitáme v Afganistane zmietanom náboženským fanatizmom a úsilím nastoliť aký-taký mier. Sám autor strávil ako kontraktor dlhší čas v Kábule, jeho zážitky a postrehy sú preto autentické. Kalaš Timuk prežíva šťastné detstvo v bezpečí rodnej dediny na úpätí Hindúkušu, kým ich kmeň jedného dňa neprepadnú džihádisti, nezabijú mu rodičov a jeho neodvlečú do moslimskej madrasy. Tam spozná Paštunku Šafiku, ktorú britská tajná služba poverila špeciálnymi úlohami. Ich pohnuté životné cesty a osudy sa križujú v nebezpečných podmienkach turbulentného Afganistanu, kde jednotlivé moslimské frakcie a zahraničné vlády sledujú svoje vlastné záujmy a ciele.

Zlo, ktoré rozhodilo siete nad Kábulom, si nevyberá. Je príliš divoké, príliš živelné, v jeho optickom strede sa stretlo množstvo rôznorodých záujmov, takže prináša iba smrť ako každá vojna. Autorov príbeh nás vtiahne do víru krvavých udalostí, odhalí nezmyselnosť násilia a uprostred diania aspoň trochu poodkryje neznámy Afganistan.

Viac informácií
Autor Kijaba Peter
Žáner krimi / triler
EAN 9788022209502
Formát 140x210mm
Väzba pevná väzba s prebalom
Počet strán 416
Dátum vydania 8. 6. 2018
Back to Top